Abonament medyczny - korzyści

Abonament medyczny – korzyści

W dobie pandemii COVID-19 wielu z nas zrozumiało jak ważne jest dbanie o stan zdrowia oraz możliwość szybkiego dostępu do lekarza pierwszego kontaktu. W ostatnich miesiącach wiele prywatnych firm medycznych – m.in. takich jak JP Medica – postanowiło wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i zaoferować swoim pacjentom atrakcyjne pakiety medyczne. Czym jest abonament medyczny, jak działa, jakie korzyści płyną z jego posiadania, z jakim wiąże się kosztem oraz jak możemy z niego korzystać, dowiesz się z poniższego materiału.

Abonament medyczny – jak działa?

Wykupując abonament medyczny JP Medica zyskujesz dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej – zarówno na miejscu w klinice, jak również w formie telekonsultacji czy łączenia online. Posiadając pakiet medyczny możesz wykonać badania laboratoryjne oraz skorzystać z ich interpretacji dokonanej przez profesjonalnego lekarza. To również wygodna opcja na uzyskanie e-recepty czy e-skierowania do lekarza specjalisty, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Abonament medyczny – korzyści

  • Unikasz stania w kolejkach w przychodni. W ramach prywatnej opieki zdrowotnej czas oczekiwania na konsultację z reguły wynosi od 1 do 3 dni.
  • Zyskujesz dostęp do profesjonalnej obsługi medycznej, która często jakością przewyższa tą świadczoną przez publiczny podmiot – Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).
  • Korzystasz z indywidualnego podejścia. Lekarze nie pracujący pod presją czasu mogą w spokojny i rzeczowy sposób dokonać diagnozy oraz omówić z Tobą, pacjentem plan leczenia. Ułatwiony jest również dostęp do lekarzy rożnych specjalizacji.
  • Korzystając z usług online oszczędzasz czas, który udając się do kliniki musiałbyś przeznaczyć m.in. na dojazd.
  • Zyskujesz drugi – obok publicznej pomocy zdrowotnej – kanał wsparcia medycznego. Decydując się bowiem na prywatny abonament medyczny nie musisz rezygnować z opieki świadczonej w ramach NFZ.

Abonament medyczny – ile kosztuje

Koszty abonamentu różnią się między sobą. Każdorazowo zależy to od zakresu świadczeń jakie wchodzą w skład abonamentu oraz okresu jego ważności.

W JP Medica decydując się na abonament medyczny na okres 6 miesięcy w ramach którego zyskujesz podstawowy dostęp do opieki, zapłacisz 350 zł. To zaledwie 58 zł miesięcznie. Wybierając z kolei pakiet roczny (12 miesięcy) poniesiesz koszt w wysokości 672 zł (56 zł miesięcznie).

Abonament medyczny – na czym polega?

Abonament medyczny oznacza zobowiązanie pacjenta do wykupienia pakietu świadczeń na określony z góry okres. Pacjent zobowiązuje się do regularnego comiesięcznego opłacania składek czy z pakietu korzysta czy nie ma takiej potrzeby. Płaci za możliwość skorzystania z niego w dowolnym czasie. To tzw. priorytetowa kolejka, która tak samo jak np. na lotnisku pozwala nam na szybki dostęp – w tym przypadku – do lekarza.

Na abonament możemy zdecydować się indywidualnie bądź skorzystać ze zbiorowego pakietu np. w ramach miejsca pracy, jeśli nasz pracodawca oferuje nam taką możliwość.

Decydując się na zakup abonamentu medycznego poza sprawdzeniem na jaki okres został on zawarty, jakie usługi wchodzą w jego skład, warto również dowiedzieć się jaką ilość placówek medycznych obejmuje oraz czy usługi dodatkowe objęte są karencją (czy za określone świadczenia nie będziemy musieli dopłacić).

Pamiętaj również by decydując się na zakup abonamentu medycznego każdorazowo dostosowywać go do Twoich indywidualnych potrzeb zdrowotnych i wybierać takie pakiety, które w pełni pozwolą zadbać nam o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

By dowiedzieć się więcej o pakietach JP Medica w Warszawie odwiedź stronę: https://jpmedica.com.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *