Aparaty Słuchowe - Gabinety Świata Słuchu w Gdańsku

Aparaty Słuchowe – Gabinety Świata Słuchu w Gdańsku

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów umożliwiających kontakt z innymi i odbieranie otaczającej rzeczywistości.  Od prawidłowego słuchu zależy mowa, umiejętność czytania i pisania.  Wady słuchu można wykryć już u noworodków w ramach  Powszechnego  Programu Przesiewowych Badan Słuchu u Noworodków. Stwierdzenie ubytków słuchu zwykle jest sporym zaskoczeniem i najczęściej wymaga noszenia aparatu słuchowego.

Aparat słuchowy – sprzęt osobisty

Aparat słuchowy poprawia słyszenie. W wielu przypadkach założenie najnowocześniejszego aparatu słuchowego sprawia, że pacjent po raz pierwszy słyszy dźwięki i głosy najbliższych. Jest to sprzęt bardzo osobisty, który poprawia komfort życia, umożliwia naukę, pracę zawodową i codzienną aktywność, np.: zrobienie zakupów, oglądanie telewizji, życie rodzinne i towarzyskie.

Dobór aparatu słuchowego

Aparat słuchowy dopasowuje się do potrzeb użytkownika, po dokładnej diagnozie, poprzedzonej badaniem słuchu. Profesjonalnie wykonane badanie słuchu i postawienie diagnozy to pierwszy krok do odzyskania komfortu słyszenia. Na badanie słuchu i dobranie aparatu osoby z Gdańska zaprasza: Aparaty Słuchowe – Gabinety Świata Słuchu w Gdańsku.

Jakie badania słuchu warto wykonać?

Gabinet wykonujący badania słuchu, który wzbudza zaufanie, musi być wyposażony w nowoczesny sprzęt diagnostyczny umożliwiający wykonanie szeregu badań subiektywnych i obiektywnych, takich jak:

  • audiometria tonalna,
  • potencjały wywołane (ABR),
  • wskaźnik Sullivana,
  • badanie parametrów szumu,
  • badanie potencjałów słuchowych wywołanych (ABR, BERA),
  • otoskopia,
    otoemisja akustyczna TEAOE,
  • DPOAE,
  • próby nadprogowe.

Popularne badania słuchu

Wykrycie jakiegoś niedosłuchu zwykle wzbudza uzasadniony niepokój i może powodować szereg problemów zdrowotnych, zawodowych i osobistych. Dlatego warto jak najszybciej sprawdzić słuszność swoich podejrzeń i podjąć środki zaradcze. Aparat słuchowy to nie dramat, ani nie koniec świata, tylko skuteczny przyrząd zwalczający problemy ze słuchem.

Najpopularniejszym badaniem słuchu jest audiometria tonalna. Pacjent zakłada słuchawki i naciska przycisk po usłyszeniu dźwięku. Wszystko odbywa się w specjalnie wyciszonej kabinie. Badanie udaje się wykonać nawet 4-letnim dzieciom. Wynik audiometrii tonalnej przedstawiany jest na wykresie w postaci krzywych, nazywanych audiogramami, które wskazują wielkość niedosłuchu.

Z kolei  audiometria słowna daje możliwość określenia poziomu rozumienia mowy poprzez wyznaczenie najcichszego zakresu dźwięków, w które słyszy pacjent badania i rozpoznaje konkretne wyrazy. Można je wykonać już u 6-letnich dzieci.

Odpowiednio dobrany aparat słuchowy poprawia komfort życia, pozwala słyszeć najbliższych i prowadzić rozmowy. Bardzo pomaga w odzyskaniu sprawności, polepsza samoocenę i ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Dzięki aparatowi pacjent praktycznie nie odczuwa niedosłuchu i może prowadzić normalne życie ciesząc się pracą i najbliższymi.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *