Kamuflowanie blizn za pomocą przeszczepu włosów. Nowoczesne metody zabiegów

Kamuflowanie blizn za pomocą przeszczepu włosów. Nowoczesne metody zabiegów

Blizny na głowie to pamiątka najczęściej po wypadkach samochodowych lub domowych. Rozcięcie głowy podczas kolizji drogowej, poparzenia, skaleczenia, pozostawiają trwały ślad na głowie. Blizny nie wyglądają ozdobnie i wiele osób ma problem z ich zaakceptowaniem.  Część osób po trudnych doświadczeniach wypadkowych uznaje, że blizny są częścią ich życiowej historii, dowodem na to, jak wiele w życiu przeżyli, a zaś inni uważają, że widoczne ślady po urazach to nic estetycznego i chcą się ich pozbyć. To właśnie takim ludziom przychodzi z pomocą trychologia i zabiegi przeszczepu włosów. Dodatkowo częstym problemem panów są zakola, które też chcieliby zasłonić.

Kiedy liczy się szybki efekt

Łysienie i blizny to problem estetyczny. Leczenie blizn i łysienia wymaga sporo czasu, a nie każdy pacjent im dysponuje. Niektórzy oczekują, aby choć odrobinę poprawił się stan skóry głowy w krótkim czasie. Jeśli tak się stanie będą mieli potwierdzenie, że leczenie działa. Mikropigmentacja skóry głowy to innowacyjny zabieg, którego efekt podobny do przeszczepu włosów zyskujemy w znacznie krótszym czasie. Polega on na stworzeniu imitacji krótko ostrzyżonych włosów z użyciem barwnika do wierzchnich warstw naskórka przy pomocy profesjonalnego urządzenia do mikropigmentacji. Zabieg jest bardzo precyzyjny, wykonywany pojedynczą igłą. Włosy powinny być ścięte jeszcze przed zabiegiem do długości 0,3-0,5 milimetrów. Powyższą długość należy zachować także po zabiegu. Wtedy pigment wygląda naturalnie i nie można go odróżnić od prawdziwych włosów. Maskowanie można zastosować także do dłuższych włosów i pomóc osobie,która chce pozbyć się blizn. Kamuflaż to pierwszy krok do przeszczepu włosów.

Trwały efekt – przeszczep włosów

Najlepszą metodą na pozbycie się brzydkich blizn na głowie i łysych miejsc jest przeszczep włosów.  Może być stosowany u kobiet, mężczyzn, a także u dzieci. W przypadku najmłodszych, przeszczep włosów jest wykonywany w sytuacji leczenia blizn po urazach i tych pooparzeniowych. Przeciwwskazaniem do przeszczepu włosów są:

  • łysienie placowate;
  • choroby zakaźne owłosionej skóry głowy;
  • cukrzyca;
  • nieuregulowane ciśnienie.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i rozpoczyna się od pobrania mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy. Zespoły mieszkowe są pobierane pojedynczo za pomocą specjalnych mikropunchów. Następnie następuje implantacja w miejscu biorczym (docelowym). Skóra głowy goi się około 14 dni. Przez 20 dni należy unikać ćwiczeń i wyczerpującej pracy.

Przeszczep włosów w miejscu blizn

Okoliczności takie jak: operacje głowy, radioterapia, urazy, oparzenia mogą spowodować powstanie blizn i łysienie w okolicy blizny. Dobrym sposobem leczenia takiej blizny jest przeszczep włosów. Pierwszym etapem przeszczepu w miejsce blizn jest podanie komórek macierzystych pozyskanych z tłuszczu i wzbogaconych osoczem bogatopłytkowym. Jest on wykonywany na kilka miesięcy przed przeszczepem właściwym i ma na celu przygotowanie podłoża do ostatecznego zabiegu.

Przeszczep włosów z innej części ciała niż głowa

Jeżeli pacjent na głowie ma niewystarczającą ilość włosów, natomiast ma owłosione inne partie ciała, np.: podbródek, klatkę piersiową, plecy, to można wykonać przeszczep włosów z tych fragmentów ciała na głowę. Zaletą jest korekta blizn oraz możliwość przeszczepienia włosów na brwi czy uzupełnienie brody. Metoda takiego przeszczepu nosi nazwę BHT.

Wszystkie zabiegi przeszczepu włosów są wykonywane w znieczuleniu ogólnym – pacjent nie czuje bólu, nawet jeżeli jest wrażliwy na odczuwanie bólu. Po zabiegu przeszczepu pacjent może odczuwać zmęczenie, niewielki ból głowy lub odrętwienie miejsca biorczego, które wynika z podania dużej ilości środków znieczulających i nie jest niebezpieczne dla życia i zdrowia. Przeszczep włosów poprawia samopoczucie pacjenta, zapewnia radość z nowego wyglądu i pozbycia się szpecących blizn.

 Więcej informacji można znaleźć na stronie www.medmix.pl.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *