Leczenie przykurczu ręki

Leczenie przykurczu ręki

Osobom cierpiącym na przykurcz ręki ciężko jest normalnie funkcjonować. Innowacyjny zabieg daje jednak nadzieję na szybkie osiągnięcie dawnej sprawności.

Z chorobą Dupuytrena zmagają się miliony ludzi na całym świecie. Jej symptomy często pojawiają się po 40 roku życia. Rozwój choroby może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat i jest trudny do przewidzenia. Nie pomaga rehabilitacja ani środki farmakologiczne.

Schorzenie to polega na tworzeniu się grudek, guzków lub zaciągnięć skóry pasmami zgrubiałej tkanki na powierzchni dłoni, które mogą rozciągać się aż na palce. Taka przebudowa tkanki podskórnej powoduje przykurczanie się palców, powodując trudności w wykonywaniu podstawowych czynności. Przykurcze powstają najczęściej od okolic małego palca, zaś zaawansowane stadium choroby może przykurczyć kilka palców. Jednak miejscowy przykurcz nie musi ograniczać się jedynie do okolic palców rąk. Może czasem pojawiać się na rozcięgnie podeszwowym oraz męskich narządach rozrodczych i oznacza bardziej agresywny przebieg choroby.

Do niedawna pacjenci mieli możliwość jedynie chirurgicznego leczenia tego schorzenia. Zabiegi chirurgiczne dają jednak duże prawdopodobieństwo nawrotu choroby, wymagają dodatkowo hospitalizacji, a czas powrotu do zdrowia jest wydłużony. Istnieje jednak innowacyjna metoda leczenia, która do niedawna była dostępna jedynie za granicą. Jest nią zabieg z użyciem enzymatycznej fasciectomii , który polega na wstrzykiwaniu kolagenazy bezpośrednio w dłoń pacjenta. Kolagenaza ma za zadanie rozpuścić włókna kolagenowe, które nadmiernie tworzą się podczas choroby. Zabieg nie jest uciążliwy dla pacjenta. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym skóry. Po zabiegu nie jest konieczna hospitalizacja. Już po 24 godzinach możliwy jest wyprost palców i powrót do pełni zdrowia. Niewątpliwą zaletą tej metody jest również brak blizny pooperacyjnej, więc okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż po zabiegach chirurgicznych.

Wszelkie zabiegi związane z przykurczami ręki należy bezwzględnie wykonywać w renomowanych klinikach i u doświadczonych ekspertów. Takim miejscem jest gabinet http://www.handproject.pl i zdecydowanie warto umówić się na wizytę oraz leczenie właśnie tutaj. Wysoka jakość i wieloletnia praktyka oraz przyjazne podejście do pacjenta to cechy idealnie opisujące klinikę, którą warto wybrać.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *