Makijaż permanentny brwi – metody, gojenie, cena

Makijaż permanentny brwi – metody, gojenie, cena

Makijaż permanentny brwi to alternatywa dla makijażu. Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg? Jaką metodę makijażu permanentnego brwi wybrać? Jak długo utrzymuje się jego efekt?

Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny brwi?

Zabieg, jak makijaż permanentny brwi, można porównać do wykonania tatuażu. Polega on na wprowadzeniu pod skórę barwnika, by uzyskać efekt trwałego makijażu, który nie wymaga zmywania.

Specjalistka wykonująca makijaż permanentny brwi to linergistka. Pokojska PMU Designer, jako profesjonalny gabinet znajdujący się w Gdańsku, oferujący profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, zatrudnia jedynie najlepszych kosmetologów i linergistów, którzy zadbają, aby każdy Klient mógł być usatysfakcjonowany.

Za pomocą makijażu permanentnego można:

  • Zrekonstruować brwi, gdy ich brak jest efektem choroby lub urazu,
  • Skorygować rysunek brwi, jeżeli są one niesymetryczne, cienkie, wybrakowane,
  • Zagęścić brwi, gdy są one przerzedzone, na przykład na skutek ich częstego wyrywania,
  • Nadać brwiom wyrazisty kolor, gdy jest on słabo widoczny.

Metody makijażu permanentnego brwi – jaka jest najlepsza?

Makijaż permanentny brwi może być wykonany różnymi technikami. Wśród nich najczęściej wybierane są:

Metoda piórkowa, włoskowa, microblading

Podczas zabiegu używany jest specjalny nożyk o kształcie piórka z pigmentem, którym wykonuje się lekkie nacięcia. Dzięki temu można uzyskać efekt naturalnie wyglądających włosków.

Metoda ombre

Umożliwia uzyskanie delikatnego efektu cieniowanych brwi. Stosowane są wtedy pigmenty o kilku barwach, by efekt był naturalny. Początek brwi ma jaśniejsze zabarwienie, a ich końce są ciemniejsze.

Metoda klasyczna

Polega na stworzenie efektu cienia. W porównaniu do metody ombre pozwala na uzyskanie wyrazistszego efektu.

Metoda łączona, hybrydowa

Polega na połączeniu różnych technik makijażu permanentnego, by uzyskać efekt oczekiwany przez klientkę.

Trwałość makijażu permanentnego brwi – jak często należy go powtarzać?

Najczęściej trwałość makijażu permanentnego brwi utrzymuje się w przedziale od 1 roku do 3 lat.

Krótsza widoczność makijażu permanentnego dotyczy przede wszystkim kobiet o skórze tłustej. Dodatkowo jego trwałość może być skrócona przez częste wizyty w saunie, na basenie, uprawianie sportów czy opalanie. Wtedy, gdy brwi bledną, można wykonać kolejny zabieg, by efekt znów był wyrazisty.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Najczęściej za makijaż permanentny brwi należy zapłacić od około 800 do 1500 złotych (przykładowy cennik znajdziesz na tej stronie https://pokojska.com/makijaz-permanentny/ ). Ceny zależne są głównie od wybranej metody makijażu oraz od cennika konkretnego gabinetu. Warto pamiętać o tym, by przed umówieniem się na wizytę sprawdzić opinie na temat gabinetów wykonujących makijaż permanentny brwi, aby wybrać taki, w którym można skorzystać z najlepszej obsługi.

W firmie Pokojska PMU Designer Klienci mogą zawsze liczyć na profesjonalną obsługę. Zabiegi, które proponowane są w tym gabinecie w Gdańsku, przeprowadzane są zawsze z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań i oczekiwań konkretnego pacjenta.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *