Mleko modyfikowane - ranking

Mleko modyfikowane – ranking

Niezależnie od tego, czy na skorzystanie z mleka modyfikowanego rodzic zdecydował się sam, czy decyzję podjęły za niego okoliczności, każdy ma prawo do sięgania po produkty najwyższej jakości. Mleko jest jedynym pokarmem podawanym dziecku w pierwszych miesiącach życia, dlatego decyzja o wyborze jednego jest decyzją bardzo ważną, i na pierwszy rzut oka, bardzo trudną.

Na co zwracać uwagę wybierając mleko modyfikowane dla swojego dziecka?

Pierwszym z kryteriów, które warto wziąć pod uwagę, jest określenie, dlaczego dziecko tego mleka potrzebuje. Jeśli u dziecka zostają stwierdzone alergie pokarmowe, priorytetem jest wyłączenie tych substancji z jego diety, skład wybranego mleka musi być z ich pozbawiony. W przypadku niedoboru ważnych mikroelementów bardzo ważne jest substytuowanie tych wartości z innych źródeł. Podobnie sytuacja ma się w przypadku uzupełniania diety dziecka poprzez mleko modyfikowane, uzupełnienie musi następować razem ze składnikami, których dziecko najbardziej potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Kolejnym, bardzo ważnym kryterium, jest dopasowanie mleka modyfikowanego do wieku dziecka. Na każdym kolejnym etapie rozwoju będzie potrzebowało innych składników odżywczych i w innych proporcjach niż w etapach późniejszych. Informacje o dedykowanym wieku dzieci można znaleźć na opakowaniu, zwykle na przedniej etykiecie, w wyróżniającym się miejscu. Są także specjalne mleka dedykowane dla wcześniaków, których układ pokarmowy może nie być tak dobrze rozwinięty, jak u dzieci urodzonych w terminie.

Wśród dostępnej oferty mlek modyfikowanych warto znać również oznaczenia na nich stosowane. Pod hasłem HA kryje się mleko dedykowane dzieciom zagrożonym alergią pokarmową. Skrót AR chowa pod sobą mieszanki zapobiegające ulewaniu się mleka, a z kolei w hasłach R lub GR zawiera się wzbogacenie mieszanki, przeznaczone dla dzieci potrzebujące większej ilości pokarmu i bardziej sycących porcji.

Jak prezentuje się ranking najlepszych mlek modyfikowanych dla dzieci?

Spośród szerokiego grona firm produkujących mleka modyfikowane, kilka firm wysuwa się na prowadzenie w popularnych rankingach. Na pierwszym i drugim miejscu wysuwa się mleko marki Nutricia Bebilon. Jest to mleko ogólnodostępne, dobrze tolerowane przez dzieci, zawierające dużo witamin, w tym A, C, D, jak i kwasy ALA, DHA i oligosacharydy. Mimo jego dość nieporęcznego opakowania i skomplikowanej procedury przyrządzania, to ono okazało się wyborem numer jeden wśród rodziców. Daleko w tyle nie pozostaje inne mleko modyfikowane, tej samej firmy — Nutricia Bebiko, razem z mlekiem Nestle Nan Optipro, zamykające podium w większości rankingów.

W przypadku mleka firmy Nestle, o wiele szybciej rozpuszcza się w wodzie niż Bebilon, jest za to bardziej ekonomiczne. Z kolei mleko Bebiko, jest mlekiem lekkostrawnym, świetnie sprawdzającym się jako mleko dla dzieci o bardziej wymagającej diecie.

W przypadku ograniczonych funduszy doskonałym rozwiązaniem jest mleko modyfikowane Enfamil Premium, mleko równie wysoko lokowane w rankingach. Jest równie smaczne, co droższe odpowiedniki, podobnie łatwe w przygotowaniu i dostępne w kilku wariantach opakowań.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *