Przeciążenie stawów - co z tym zrobić? Do kogo się udać?

Przeciążenie stawów – co z tym zrobić? Do kogo się udać?

Bolesność stawów to problem, z którym mierzy się każdy. Przyczyny bólu mogą być różne, od przeciążeń mechanicznych, nieprawidłowej postury, aż po czynniki związane ze stresem. Osteopatia to dziedzina medycyny, która w sposób całościowy traktuje ludzki organizm, jako składający się z części, które mają różne funkcje, a które muszą ze sobą współpracować. W innym wypadku naturalna równowaga zostaje zaburzona, a człowiek zaczyna odczuwać owe zaburzenia w postaci bólu czy nawet ciężkich chorób.

Kolana, łokcie, nadgarstki, kostki – stawy. Dlaczego bolą i do kogo się z nimi udać?

Osteopatia to nauka, która zajmuje się określaniem nieprawidłowości w ludzkim funkcjonowaniu i przywracaniu naturalnej równowagi różnych mechanizmów, od ruchowego począwszy, a na neurologicznym czy psychologicznym skończywszy. Osteopata, jako człowiek obdarzony ekstremalnie wyczulonym zmysłem dotyku, jest w stanie określić za pomocą badania ludzkiego ciała (sposobu, w jaki się ono porusza, jak stoi, jak siedzi, w jaki sposób oddycha, czy jest narażone na stres), gdzie występują owe zaburzenia i przy doborze odpowiedniej metody terapii skorygować nieprawidłowości.

Dlatego, gdy bolą nas stawy, nie musimy czekać, aż uniemożliwią nam poruszanie. Możemy udać się do osteopaty po pomoc, a on pomoże określić nam przyczynę problemów ze stawami i wyleczyć nas, korygując to, co zostało zaburzone. Za pomocą dotyku będzie indukował w naszym organizmie mechanizmy samoregulacji i samouzdrawiania. Nie musimy już spędzać setek godzin na nieskutecznej fizjoterapii, która jest zbyt wąska, aby podejść do problemu całościowo. Nie możemy też zapominać, że każdy osteopata ukończył studia medycyny osteopatycznej (ośrodki zajmujące się nauczaniem tej dziedziny medycyny, takie jak na przykład ośrodek Medycyna Osteopatyczna FICO MUM – https://ficomum.org/studia/ – zajmują się szkoleniem profesjonalistów w swojej dziedzinie), w skład których wchodzą nauki takie, jak anatomia, fizjologia, fizjoterapia czy nawet psychologia, ale są one ze sobą zintegrowane, a nie rozbite na poszczególne jednostki. Dlatego osteopacie potrzeba mniej czasu na zdiagnozowanie problemu i wyleczenie go.

Kiedy i z czym można udać się do osteopaty?

Zawsze wtedy, gdy mamy problemy zdrowotne różnej natury, takie jak:

  • problemy z układem ruchowym – stawy kolanowe, łokciowe, biodrowe
  • problemy z kręgosłupem – uporczywy ból, problemy z zachowaniem prawidłowej postury
  • problemy ze stresem
  • nieprawidłowości związane z układem krążeniowo-oddechowym

powinniśmy zastanowić się nad udaniem do osteopaty. To właśnie osteopatia może pomóc nam w poradzeniu sobie z naszymi chorobami, a my będziemy cieszyć się zdrowiem w całym organizmie, nie tylko w jednej jego części.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *