Rehabilitacja - powrót do pełni zdrowia

Rehabilitacja – powrót do pełni zdrowia

Rehabilitacja to proces pozwalający na powrót do zdrowia po wystąpieniu urazu w wypadku. Jest to także próba przeciwdziałania skutków niepełnosprawności. Rehabilitacja w Poznaniu to krok w kierunku do osiągnięcia pełnej sprawności. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanych terapeutów potrafią przywrócić pacjentów do zdrowia.

Potrzeba rehabilitacji w społeczeństwie

Ze względu na ilość potrzebujących pomocy pacjentów w Polsce i na całym świecie powstaje coraz więcej placówek, w których można skorzystać z porad i zabiegów. Wykwalifikowani specjaliści udzielają w nich pomocy w zakresie rehabilitacji i powrotu do zdrowia po wypadkach oraz przy pojawieniu i nasilaniu się różnych chorób. Ze względu na choroby cywilizacyjne, onkologiczne i innych układów organizmu, a także wzrost świadomości pacjentów potrzeby diagnostyki i leczenia nieustannie się zwiększają.

Proces rehabilitacyjny na miarę wymogów pacjentów

Prawidłowo poprowadzona ścieżka powrotu do sprawności powinna zacząć się najwcześniej, gdy tylko pojawi się zaburzenie stanu zdrowia. W trakcie wywiadu oraz wstępnych badań określa się stan zdrowia pacjenta oraz co stanowi problem. Rehabilitacja w Poznaniu przebiega według tej ścieżki przy pracy z każdym pacjentem. W terapii wykorzystuje się różne techniki i rodzaje jej rodzaje. Właściwa rehabilitacja obejmuje nie tylko pomoc pacjentowi w sferze fizycznej, ale także równie istotną terapię psychiczną i społeczną. Ponadto zabiegi muszą być prowadzone bez przerw, aż do uzyskania widocznej i odczuwalnej przez pacjenta poprawy sprawności. Po zakończeniu terapii rehabilitacji w Poznaniu, a także w innych ośrodkach, dobrze jest nie ograniczać systematycznej pracy nad stanem zdrowia, tak, aby przedłużyć dobroczynny efekt przebytych zabiegów.

Przeprowadzane formy leczenia

W wyspecjalizowanych jednostkach rehabilitacyjnych przeprowadzane są zabiegi dla różnych schorzeń. Są to między innymi terapie przy problemach:

  • geriatrycznych,
  • przed operacjami i po nich,
  • po wypadkach różnego rodzaju,
  • neurologicznych.

Wszystkie wymienione rodzaje usług są realizowane w ramach działalności rehabilitacji w Poznaniu. Na stronie internetowej placówki można zapoznać się z jej szczegółową ofertą. Zespół stanowią wykwalifikowani absolwenci kierunków fizjoterapii, specjalizujący się w terapii manualnej, masażach leczniczych, fizjoterapii dla kobiet w ciąży, dzieci i sportowców. W ofercie placówek znajduje się także szeroka oferta zabiegów w ramach fizykoterapii, jak między innymi magnetoterapia, krioterapia czy elektrostymulacja, ultradźwięki i laseroterapia.

Korzystanie z rehabilitacji w Poznaniu pozwoli na powrót do pełnej sprawności w sytuacji powypadkowej, a także w sytuacji pogorszenia sprawności.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *