Spray na komary – co wybrać

Spray na komary – co wybrać?

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele różnych płynów i aerozoli ochronnych, które zabezpieczają przed ukąszeniami. Niektóre z nich zawierają składniki odstraszające owady, które zawierają substancje zapachowe nietolerowane przez owady, dzięki czemu mogą je odstraszać i jednocześnie chronić Twoją skórę! Jakie środki wybrać? Podpowiadamy!

Preparaty przeciwko ukąszeniom

Insekty mogą być uciążliwe, ale na szczęście istnieje wiele produktów, które zapewnią Ci ochronę. Od takich jak spray na komary, do kremów na ukąszenia lub użądlenia najbardziej narażonych części ciała, po płyny w postaci środków odstraszających owady! Wiedząc o istnieniu tych produktów, już nigdy nie będziesz czuł się niekomfortowo na łonie natury – nie warto zwlekać z zakupem, nie tylko kiedy wybieramy się na wycieczkę do lasu, lecz także na co dzień, gdy atakują nas komary – to częste letnimi wieczorami.

Nieustanne nawiedzanie przez komary, zwłaszcza na wakacjach lub tuż przed snem, może być dość uciążliwe – podobnie jak swędzenie w miejscach, gdzie komary wgryzły się w skórę. Samice owadów potrafią znaleźć człowieka praktycznie wszędzie; wystarczy, że wyczują ciepło ludzkiego ciała i pot, który wydziela się w powietrzu, a bez trudu podlecą prosto do nas! Dlatego też tak chętnie sięgamy po środki, które mogą odstraszyć te owady, a nam przynieść spokój. 

Aby nie dopuścić do ugryzienia na przykład przez kleszcze, ważne jest stosowanie środków je odstraszających. Substancje w nich się znajdujące zablokują ich receptory czuciowe, tak że nie będą mogły cię wyczuć, tym samym wgryźć się w twoją skórę.

Środki na komary

Uznawany za najskuteczniejszy środek – DEET odstrasza większość komarów, ale może również pełnić funkcje owadobójcze. W większych stężeniach stosowany jako trucizna w kontakcie ze skórą, dlatego należy uważać przy stosowaniu preparatów go zawierających. Trzeba robić to zgodnie z dołączonym sposobem użycia, aby sobie nie zaszkodzić. DEET jest bardzo skuteczny, ten związek chemiczny dobrze spełnia swoje zadanie!

Natomiast warto wiedzieć, że także naturalne olejki pomagają w walce z owadami. Może to być na przykład eukaliptus, trawa cytrynowa, mięta pieprzowa czy lawenda. Jednak nierozcieńczone olejki także nie są zbyt dobrym pomysłem i mogą szkodzić – warto więc kupować gotowe, naturalne środki, które zawierają odpowiednie stężenie. To również odpowiednie rozwiązanie dla osób, które nie mogą stosować sprayów z innymi środkami – będą to na przykład dzieci czy kobiety w ciąży. W takim przypadku tylko naturalne preparaty wchodzą w grę.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *