5 aktywności, które powinien wykonywać senior

5 aktywności, które powinien wykonywać senior

Bycie seniorem nie oznacza, że powinniśmy do końca naszych dni siedzieć przed telewizorem. Wręcz przeciwnie! Warto podejmować pewne aktywności, które wpływają pozytywnie na zdrowie i dobre samopoczucie. Niezależnie od wieku chcemy przecież czuć się świetnie, prawda? Oto pięć obszarów, na które seniorzy powinni zwrócić szczególną uwagę.

Kontakt z ludźmi

Rodzina, przyjaciele, inni członkowie społeczności, w których przebywamy – warto pielęgnować te więzi. Ludzie to istoty, które potrzebują budowania i podtrzymywania relacji z innymi. Wpływa to dobrze na nasz dobrostan psychiczny. Seniorzy wcale nie muszą rezygnować z kontaktów towarzyskich, a wręcz przeciwnie. Warto żeby je podtrzymywali i nawiązywali coraz więcej. Wbrew pozorom takie nawiązanie relacji umożliwiają domy opieki. Mazowieckie jest województwem, w którym można zapoznać z różnorodną ofertą i dopasować ją do swoich preferencji.

Aktywność fizyczna

Dopasowana oczywiście do stanu zdrowia i możliwości. Nawet spacery mają zbawienny wpływ na organizm. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, warto postawić na lekkie rozciąganie, a nawet taniec. Ruch wyzwala hormony szczęścia, nie warto więc całkowicie z niego rezygnować.

Ćwiczenia umysłu

Możemy rozwiązywać krzyżówki czy sudoku, czytać książek, odwiedzać miejsc kultury lub wykonywać specjalistyczne zadania przygotowane dla seniorów. Możliwości jest sporo. Wszystkie te aktywności fantastycznie wpływają na pamięć, koncentrację i uważność.

Hobby

Nikt nie powiedział, że seniorzy powinni porzucić swoje hobby. Wręcz przeciwnie. Teraz jest na nie jeszcze więcej czasu. Robienie tego, co naprawdę lubimy, jest świetnym sposobem na to, aby się nie nudzić.

Przebywanie na powietrzu

Wyjście na zewnątrz może przybierać różne formy. Czy to prace ogrodowe, czy spacery, czy po prostu siedzenie na ławce w parku – warto pooddychać świeżym powietrzem i chwycić trochę słońca. Możemy połączyć kilka powyższych punktów i wybrać się na spacer z rodziną lub porozciągać w pobliskim lesie.

Seniorzy, którzy inwestują swój czas i wysiłek w różne aktywności, przeżywają jesień życia w pozytywny, przyjemny sposób. Bycie częścią społeczności, ruch i oddawanie się ulubionym rozrywkom dodaje wigoru oraz wpływa pozytywnie na ciało i umysł. Dzięki nim nasza jesień życia będzie bogata i szczęśliwa.

Więcej o aktywnościach dla seniorów znajdziesz na stronie Domu Opieki http://domseniora24.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *