Dlaczego warto postawić na catering dietetyczny

Dlaczego warto postawić na catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to temat ostatnio bardzo modny. Osoby, które jeszcze nie miały okazji spróbować tego sposobu żywienia mogą być zadziwione fenomenem diet pudełkowych. Dla wielu ludzi może być niezrozumiałe, że tak wiele osób wybiera catering dietetyczny zamiast tradycyjnego domowego żywienia. Tymczasem diety pudełkowe mają całe mnóstwo zalet, które warto poznać osobiście.

Catering dietetyczny-na czym polega?

Catering dietetyczny w Gdańsku to oferta zdrowego żywienia wraz z dowozem pod wskazany adres. Nie są to oczywiście jednorazowe posiłki tylko długookresowe plany żywieniowe. Klient, który wybierze dla siebie plan i opłaci wybrany abonament każdego dnia otrzyma dostawę wybranej ilości posiłków na cały dzień. W ramach takiej oferty wszystkie posiłki projektowane są przez doświadczonych dietetyków. To właśnie fachowcy czuwają nad tym, by poszczególne dania spełniały wymogi danej diety. Obliczana jest dzienna ilość kalorii oraz odpowiedni stosunek białek, tłuszczy i węglowodanów. Dietetyk dba także o to, by porcje miały odpowiednią objętość a dania nie powtarzały się zbyt często. To co wyróżnia catering dietetyczny to fakt, że bardzo starannie dobiera się tutaj używane produkty i metody obróbki. Warzywa i owoce zamawiane są u lokalnych dostawców żywności ekologicznej. W dietach pudełkowych nie podaje się dań smażonych, bardzo słodkich, nie stosuje się składników konserwowanych. Duży nacisk kładzie się na urozmaicone menu, dlatego to właśnie tutaj znajdziemy egzotyczne owoce i mało popularne przyprawy.

Dla kogo przeznaczony jest catering dietetyczny?

Diety pudełkowe mogą zamawiać praktycznie wszyscy, bo oferta obejmuje dzisiaj zarówno plany dla osób odchudzających się, dla sportowców, młodych mam, seniorów a nawet dzieci. Odbiorcami najczęściej są osoby, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów. Mogą one wybierać spośród wielu diet na przykład 1200 kcal, 1500 kcal. Bardzo dobrze sprawdzą się także diety wegetariańskie i sokowe. Równie często odbiorcami oferty cateringu dietetycznego w Gdańsku są osoby z problemami zdrowotnymi (więcej na https://www.dietific.pl/gdansk/). Można tutaj liczyć na zamówienie specjalnej diety bezglutenowej, bez laktozy albo nisko-węglowodanowej. Dużą popularnością cieszą się ostatnio także diety antyhistaminowe, po które sięgają osoby z alergiami i cierpiące na migreny. Każdy, kto pragnie odżywiać się zdrowo, zamawiając catering ma pewność, że otrzyma pełnowartościowe posiłki wykonane z zastosowaniem rygorystycznych zasad dietetycznych. 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *