Jakie efekty daje lifting twarzy

Jakie efekty daje lifting twarzy?

Czas biegnie nieubłaganie, a ty widzisz, że twoje odbicie w lustrze jest inne niż kiedyś. Skóra nie jest już tak jędrna oraz widać, że grawitacja zostawia na niej swój ślad. Kiedy tkanki opadają, warto rozważyć przeprowadzenie liftingu twarzy! Zabieg ten potrafi odjąć z metryki nawet 10 lat! O czym musisz wiedzieć, decydując się na zabieg?

W jakim wieku zdecydować się na lifting twarzy?

Face lifting to operacja plastyczna, którą przeprowadza się ze względu na kondycję skóry, nie ma znaczenia tu wiek pacjentki czy pacjenta. Ale na zabieg ten najczęściej decydują się kobiety w wieku od 45 do 60 lat. To właśnie wtedy, gdy kondycja skóry zdecydowanie pogarsza się, spada w niej ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – widzimy wyraźne zmiany na twarzy. Lifting twarzy pozwala nie tylko zniwelować obwisłości, ale także wyprostować nawet głębokie zmarszczki. Czasem tak naprawdę to jedyne i ostateczne rozwiązanie, aby poprawić wygląd twarzy. Dlaczego? Jeśli nie wykonywałaś wcześniej żadnych zabiegów, nie dbałaś o skórę, jej nawilżenie i odpowiednią fotoprotekcję – wszystkie te zaniedbania będą widoczne w późniejszym wieku. Obwisła skóra w złej kondycji nie zareaguje tak na delikatniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, rozwiązaniem będzie jedynie lifting twarzy.

Na czym polega lifting twarzy?

Jest to operacja przeprowadzana w znieczuleniu dożylnym i miejscowym. Dość skomplikowana, inwazyjna i rozległa. Chirurg podczas liftingu twarzy wykonuje nacięcia skalpelem i odpowiednio rozdziela tkanki. Następnie usuwa nadmiar skóry, napina i zszywa ją w odpowiedni sposób, tak aby otrzymać efekt wyrównania faktury skóry. Podczas zabiegu można także wykonać drobne usunięcie nadmiarów tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka i policzków. Chirurg zszywa skórę na nowo w okolicy uszu, tak aby blizny były, jak najmniej widoczne. Więcej nt. zabiegu przeczytasz na: https://drwitwicki.pl/zabiegi/twarz/lifting-twarzy/

Jak wygląda rekonwalescencja po liftingu twarzy?

Czas powrotu do siebie po liftingu twarzy nie należy do najłatwiejszych. Pacjent musi na początku nosić specjalną opaskę uciskową. Twarz jest opuchnięta i posiniaczona. Należy starać się odpoczywać i spać z twarzą uniesioną powyżej serca. W czasie rekonwalescencji należy unikać słońca i starać się zrezygnować z aktywności fizycznej. Opuchlizna z czasem zniknie, a pełny efekt operacji będzie widoczny po ok. 4 miesiącach.

Czy warto zdecydować się na lifting twarzy?

Jeśli zależy ci na radykalnym, jednak naturalnym odmłodzeniu wyglądu, warto wykonać lifting twarzy. Po operacji skóra staje się bardziej napięta i ujędrniona. Znikają wszelkie obwisłości w okolicy policzków skroni, uszu i żuchwy. Skóra staje się wygładzona, a zmarszczki wyrównują się. Jednocześnie twarz zachowuje naturalne, czyli twoje rysy twarzy. Jest to unikatowy rezultat, który daje przewagę nad innymi zabiegami. Pomimo tego, że rekonwalescencja jest dość długa i uciążliwa, to wielu pacjentów podkreśla fakt, że jest to zabieg, który niesamowicie ich odmłodził i uważają, że warto zdecydować się na tego typu operację.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *