Modelowanie ciała za pomocą tkanki tłuszczowej

Modelowanie ciała za pomocą tkanki tłuszczowej

Okazuje się, że w świecie medycyny estetycznej niechciany tłuszcz może być sprzymierzeńcem. Przeszczep tłuszczu zwany lipotransferem znalazł szerokie zastosowanie w wypełnianiu zmarszczek, powiększaniu ust i pośladków oraz ogólnej poprawie sylwetki. Lipofilling składa się z liposukcji, a następnie przeniesienia otrzymanego preparatu do wypełnianych rejonów ciała.

Na czym polega transfer tłuszczowy? 

Lipofilling polega na korygowaniu defektów estetycznych przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej. W początkowym etapie, aby lipotransfer został odpowiednio przeprowadzony, pobiera się tkankę tłuszczową z innego obszaru ciała. Pierwszy etap całego procesu nazywany jest liposukcją. W ciągu jednego zabiegu pobiera się około 20-30 ml tłuszczu. Najczęściej pochodzi on z ud, brzucha, bioder, pośladków i okolicy nadłonowej. Następnie pobrana tkanka tłuszczowa poddawana jest obróbce, tj. odwirowywaniu, usunięciu z niej wody oraz obumarłych komórek. Podczas obróbki w laboratorium, tłuszcz ulega częściowej degradacji, dlatego w kolejnym etapie wzbogaca się go o osocze bogatopłytkowe, które w swoim składzie ma czynniki wzrostu. Przyspieszają one gojenie się ran i podnoszą przeżywalność adipocytów. Innym rozwiązaniem jest podanie komórek macierzystych, zwiększających przeżywalność komórek tłuszczowych nawet o 90%. Transfer tłuszczowy przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i ogólnym. Uzależnione jest to od miejsca wykonywania zabiegu i jego objętości. Pobraną i uprzednio przygotowaną tkankę tłuszczową wprowadza się do nowego miejsca na drodze iniekcji. W tym celu używa się kaniuli niewielkich rozmiarów. Lipotransfer jest zabiegiem bezbolesnym i dosyć krótkim. W gabinecie kosmetycznym całość trwa około 60 minut, czas rekonwalescencji zaś to kilka dni. Nie ma potrzeby pozostawania w szpitalu. W dniach po lipofillingu należy ograniczyć wysiłek fizyczny, solarium, saunę, przebywanie w wysokich temperaturach i długie kąpiele. 

Lipofilling – w jakim celu się go stosuje? 

Przeszczep tłuszczu to zabieg medycyny estetycznej. Posiada szerokie zastosowanie. Najczęściej stosuje się go na piersi, pośladki, łydki i twarz. Poprawia wygląd skóry, pozwala skorygować niedoskonałości i modeluje ciało bez zbędnego wysiłku. Lipotransfer w ciągu godziny pozwala na osiągnięcie symetrycznych proporcji ciała, skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Zabiegi najczęściej wykonywane są na twarz i biust. Celem wykonania przeszczepu, warto wybrać sprawdzone miejsca, cechujące się nienaganną opinią. Wśród zaufanych gabinetów medycyny estetycznej znajduje się https://bienkowscyclinic.pl/.  Lipofilling twarzy służy wypełnianiu zmarszczek i jej wymodelowaniu. Dużą rolę odgrywa w niwelacji blizn pourazowych. Skóra twarzy po lipotransferze staje się nawilżona i uelastyczniona. Wiotkość skóry przestaje być już problemem. Można powiedzieć, że jest to bezoperacyjny lifting twarzy. Zabieg na biust przeprowadzany jest u osób po amputacji piersi lub wycięciach tkanki piersiowej. Jest nazywany lipomodelingiem piersi. Przeprowadza się go ze względów zdrowotnych i kosmetycznych. Jego efektem jest zwiększenie rozmiaru piersi o jeden rozmiar.   

Przeciwwskazania i powikłania po lipotransferze

Tkanka tłuszczowa uważana jest za najlepszy i najbezpieczniejszy wypełniacz ciała. Nie występuje ryzyko, że organizm odpowie reakcją alergiczną, jak w przypadku innych syntetycznych wypełniaczy. Po zabiegu występuje lekkie zaczerwienie i obrzęk skóry. Znika ono samoczynnie po kilku dniach. Po przeszczepie tłuszczowym bardzo rzadko występuje silne krwawienia czy zakażenie organizmu. Cały proces przebiega szybko i sprawnie. Pomimo tego, że transfer tłuszczowy to najbezpieczniejszy zabieg wśród tej kategorii zabiegów estetycznych, to występują dla niego przeciwwskazania. Osoby, które zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami, chorobami układu krwionośnego, czy stosującymi leki cytotoksyczne i immunosupresyjne nie mogą poddać się przeszczepowi. Zabieg transferu tłuszczowego nie może być też wykonany u osób wyjątkowo szczupłych, w ciąży i karmiących piersią. 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *