Pomoc wątrobie – preparaty chroniące wątrobę

Pomoc wątrobie – preparaty chroniące wątrobę

Wątroba to największy organ w ludzkim organizmie. Jej cechą charakterystyczną jest to, że potrafi się regenerować. Pełni kilka bardzo ważnych funkcji: trawienie, metabolizm, produkcja np. białek, magazynowanie, regulacja poziomu cukru we krwi.  Aby zobrazować, jak ważna jest wątroba, warto dodać, że przez nią przepływa w ciągu dnia  ok. 10 pełnych wanien krwi. Wątroba to niesamowity organ. Człowiek może sprawnie funkcjonować mając zaledwie 10%  miąższu wątroby. W pojedynczej komórce biochemicznej  zachodzi kilkaset procesów biochemicznych.

Produkty szkodzące wątrobie

Tłuste pokarmy, alkohol, grillowane i smażone jedzenie, leki i wdychanie dymu tytoniowego, nadmiar białej mąki, cukru rafinowanego, czerwonego mięsa mogą spowodować powiększenie i utratę sprawności wątroby. Nadużywanie leków, np. paracetamolu, antybiotyków, leków przeciwzapalnych i przyjmowanych z powodu podwyższonego poziomu cholesterolu w dłuższej perspektywie czasowej mogą doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Szkodliwe są również leki dostępne bez recepty. Najlepiej stosować je sporadycznie i po konsultacji z lekarzem. Niebezpieczne dla wątroby są także drakońskie diety jednostronne, np.: kapuściana oraz długotrwałe głodówki. 

Preparaty chroniące wątrobę

Osoby po kuracji antybiotykowej, z zaburzeniami pracy układu trawiennego i apetytu, nadużywające alkoholu, po niebezpiecznych dietach powinny stosować preparaty chroniące wątrobę. To wysokiej jakości preparat zawierający ekstrakt z mniszka lekarskiego oraz karczocha. Usprawnia pracę wątroby, działa przeciwzapalnie, wspiera usuwanie toksyn pochodzących z alkoholu i leków. Preparat chroniący wątrobę obniża poziom złego cholesterolu, przyśpiesza metabolizm i usuwa nadmiar wody, redukując różnego rodzaju opuchlizny.

Ekstrakty z mniszka i karczocha

 Preparat chroniący wątrobę ma  w swoim składzie mniszek lekarski, zioło o cennych właściwościach leczniczych, np.: oczyszczania i odtruwania organizmu oraz przyśpieszania metabolizmu. Korzeń mniszka zawiera mnóstwo sporą dawkę soli mineralnych, zwłaszcza potasu, a także kwasy organiczne, sterole, inulinę, cholinę. Zioło przez wieki było wykorzystywane na poprawę trawienia i dla wsparcia prawidłowego krążenia. Z kolei wyciąg z karczocha ułatwia odchudzanie i trawienie oraz poziom cholesterolu oraz lipidów we krwi.  Karczochy pomagają w leczeniu takich dolegliwości jak: zgaga i wzdęcia oraz usprawniają wydalenie toksyn z organizmu. Preparat chroniący wątrobę zawiera także wyciąg ostropestu plamistego, który chroni wątrobę przed toksynami z alkoholu i zapobiega marskości wątroby oraz nerek. Wyciąg z ostropestu plamistego zapobiega tworzeniu złogów i kamieni żółciowych.

 Preparat chroniący wątrobę może być stosowany przez osoby, które zmagają się z uszkodzeniami wątroby spowodowanymi alkoholem. Stosowanie preparatu powinno iść w parze z lekkostrawną dietą. Należy ograniczyć takie produkty jak: frytki, tłuste mięso i konserwy mięsne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *