Fizyczne objawy zakochania u faceta

Fizyczne objawy zakochania u faceta

Biologia i mechanika działania ciał kobiet i mężczyzn się od siebie nieco różni. W przypadku panów o wiele trudniej jest wychwycić moment, w którym fascynacja fizyczna zmienia się w większe uczucie. Początkowy pociąg fizyczny jest łatwy do rozpoznania, zwłaszcza w momencie bliskości fizycznej.

Z bliskością emocjonalną sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Mężczyzna, po poznaniu kobiety stara się tę kobietę zdobyć, pokazać się jej z jak najlepszej strony. Oferuje swoją pomoc, dzieli się swoją wiedzą, opowiada o swoich sukcesach, stara się jej zaimponować. Nawet jeśli jest to ktoś, kogo kobieta zna już od wielu lat, kogoś, kto po prostu zmienił sposób postrzegania jej.

Pierwsze randki bywają stresujące, ludzie zmagają się z doborem tematów do rozmów, obawiają się zapadającej czasem niezręcznej ciszy. Aczkolwiek, dopiero po kilku randkach można ocenić zachowanie drugiej osoby, sprawdzić, czy przykłada wagę do opowiadanych przez drugą osobę historii, czy tylko bezmyślnie kiwa na wszystko głową. Brak zainteresowania szczegółami z życia oznacza zwykle brak zainteresowania sferą wykraczającą poza doznania cielesne. Podobnie jak ważną funkcję pełnią miejsca, które na randkach się odwiedza.

Restauracje i bary, czy miejsca ciekawsze, bardziej niespotykane. Im większych starań mężczyzna dokłada przy organizacji kolejnych spotkań, budując niepowtarzalny klimat, tym większe jest jego zainteresowanie, a może i nawet zauroczenie.

Mężczyzna w ten sposób pokazuje kobiecie, że jest wyjątkowa. Zależnie od tego, w którym momencie relacja przejdzie na wyższy poziom, następuje weryfikacja zainteresowania mężczyzny, jeśli po wspólnej nocy jego zainteresowanie maleje, to właśnie ona była jego głównym celem. A jeśli po niej spotkania tylko wzrastają na intensywności, a on stara się pokazać ze strony jak najlepszego partnera, tylko obojętność kobiety może go zniechęcić.

W jaki sposób rozpoznać stan zakochania u mężczyzny?

Moment, w którym mężczyzna uświadamia sobie własne uczucia, może być dla niektórych z nich trudny. Zwłaszcza w momencie, kiedy miał dłuższą przerwę od czasu ostatniego związku, lub zdarzyło się, że jego serce zostało złamane.

Można wtedy zaobserwować stres i niepewność w jego zachowaniu, pewien wewnętrzny konflikt, pomiędzy obawą przed bliskością a jednoczesną jej potrzebą. Niecierpliwe kobiety mogą spróbować podstępu, alkohol jest znaną metodą rozwiązywania języka. Jednak zbyt wczesne wyznanie uczuć ze strony mężczyzny może go wystraszyć i spłoszyć. Warto poczekać, aż sam będzie gotowy do rozmów na ten temat. Czasem może to oznaczać chwilowy brak kontaktu, z jego strony, w celu przeanalizowania sytuacji. Po czym więc poznać, że warto czekać?

Warto obserwować jego poczynania, jeśli po kilku dniach od zerwania umawia się z innymi kobietami, nie jest zainteresowany. Ważne jest także to, jak zachowywał się przed podjętą decyzją o przerwie w relacji. Unikanie kontaktu wzrokowego, wychodzenie do innego pokoju w trakcie tajemniczych rozmów telefonicznych, czy odwoływanie spotkania w ostatniej chwili, pod różnymi pretekstami, może oznaczać, że poznał kogoś innego.

Zbytnia nachalność w tym momencie może go tylko jeszcze bardziej przestraszyć i zniechęcić. Każdy człowiek potrzebuje czasu na zrozumienie własnych emocji i własnych uczuć, mężczyźni nie są wyjątkami. Warto analizować jego zachowanie na bieżąco, jeśli wydaje się szczęśliwy obok, sam inicjuje spotkania i w ich trakcie wykazuje oznaki troski, najprawdopodobniej jest zakochany. Przyniesienie napoju, przygotowanie posiłku, zaoferowanie koca czy ramienia do oparcia się, to delikatne gesty, które mają znaczenie i nie są przypadkowe. Wykraczają poza dobre wychowanie, otwieranie drzwi czy pomoc ze zdjęciem płaszcza.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *