Odczytywanie intencji nieznanej osoby, na podstawie mowy werbalnej ciała i jego zachowania, to jedna z najciekawszych posiadanych lub nabytych umiejętności. Jeśli jednak się jej nie posiada, warto znać kilka przydatnych trików.
Odczytywanie zainteresowanie mowy ciała
W świecie, w którym wyszukiwarka Google podaje kilka milionów potencjalnych rozwiązań, wpisując pytanie o taktyki podrywania i interpretacje zachowania drugiej osoby, świat randek i nawiązywanie pierwszego kontaktu z płcią przeciwną wywołuje spory stres i wiele niepewności.
Czy bierze się ona z niskiej samooceny, czy z obawy przed odrzuceniem, to właśnie niepewność jest jednym z powodów, przez które można wysyłać sprzeczne sygnały w kontakcie z płcią przeciwną. Z drugiej strony, nadmierna pewność siebie, narzucanie się drugiej stronie, może zostać odebrane jako arogancję i pychę, która zrodzi wrażenie, że związek z taką osobą będzie skoncentrowany tylko wokół niej. Może też oznaczać, że nie będzie żadnego związku, tylko jednorazowy podbój.
Na co zwracać uwagę w zachowaniu drugiej osoby, co może oznaczać zainteresowanie?
Istnieje kilka zachowań, po których łatwo można rozpoznać zainteresowanie drugiej osoby. Jednym z pierwszych sygnałów zainteresowania, jest wrażenie bycia nieustannie obserwowanym. Czasem może się obserwacja odbywać z ukrycia, a czasem odbywać się jawnie, bez skrępowania. Podobnie w przypadku rozmów, jeśli druga osoba skupia bardzo dużą uwagę wypowiadanych kwestiach, pochyla się w trakcie rozmowy do przodu, dotyka ze zdenerwowaniem włosów, nosa i ust.
Szukanie pretekstu do nawiązania nawet delikatnego kontaktu fizycznego, to znak sympatii. Osoba, uciekająca wzrokiem na boki, jest rozproszona w trakcie rozmowy, gubiąca się w odbieranych komunikatach, zwykle ma inne rzeczy lub osoby w swojej głowie. Podobnie jak ignorowanie, chamskie traktowanie czy poniżanie. Końskie zaloty nie są sposobem na okazanie uczucia. Osoba zainteresowana przypominania o sobie, poprzez smsy, telefony, czy rozmowy przy okazji przypadkowego (lub nie), spotkania się na ulicy.
Nie zawsze w sytuacjach natknięcia się na siebie pojawi się wyrażenie chęci spotkania wprost, ale mogą pojawić się delikatne sugestie, które warto podłapać. Zwłaszcza kiedy wyraźny jest stan poddenerwowania, towarzyszący wspólnemu spędzaniu czasu. Czerwienienie się, mylenie wypowiadanych słów, unikanie z zawstydzeniem kontaktu wzrokowego, to oznaki rodzącego się uczucia. To zaskakujące jak wiele drobnych detali jest możliwych do wyłapania przy okazji zwykłej, niezobowiązującej rozmowy. Zainteresowany mężczyzna z chęcią dzieli się swoimi pasjami, zainteresowaniami i informacjami o sobie, ale nie w formie przechwałek.
Często zaprasza do wspólnego spędzania czasu i dzielenia tego doświadczenia. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku poznawania jego rodziny i przyjaciół. W ten sposób pokazuje swój świat, nieśmiało do niego zaprasza w tak nieoczywisty i pośredni sposób. Poznanie przyjaciół to dla mężczyzn ważny etap, a jednocześnie bardzo stresujący. Szuka akceptacji u obu stron, chce połączyć ze sobą dwa ważne dla niego światy.
Dodaj komentarz