Dlaczego w upał zmniejsza się apetyt

Dlaczego w upał zmniejsza się apetyt?

Podczas upałów wiele osób obserwuje u siebie spadek motywacji do działania, większą ospałość oraz trudności z koncentracją. Częstym skutkiem działania wysokich temperatur jest także zmniejszenie łaknienia. Dowiedz się, dlaczego w upały spada apetyt.

Co wpływa na apetyt?

Największy wpływ na odczuwanie apetytu mają hormony, które odpowiadają za regulowanie uczucia głodu i sytości.

Organizm w zależności od potrzeb i rozmaitych bodźców może produkować więcej lub mniej substancji, które pobudzają lub hamują łaknienie.

Dlaczego apetyt zmniejsza się w upalne dni?

Latem organizm stoi przed prawdziwym wyzwaniem. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie temperatury ciała na właściwym poziomie, dlatego człowiek zaczyna się pocić. Jednak to nie jedyny sposób walki z upałem.

Latem organizm zmniejsza także apetyt, a tym samym hamuje termogenezę. To proces wytwarzania ciepła poprzez trawienie pokarmów, którego przebieg zależy od ich ilości oraz rodzaju. Dzięki mniejszemu łaknieniu człowiek spożywa mniej jedzenia, co przekłada się na mniej wyprodukowanego ciepła podczas trawienia i łatwiejsze utrzymanie temperatury ciała na właściwym poziomie.

Jak radzić sobie z brakiem apetytu w upalne dni?

Jednym ze sposobów na brak apetytu latem jest dostosowanie diety do pory roku. Zamiast tłustych i bardzo kalorycznych potraw, warto postawić na lekkie posiłki o niskim efekcie termicznym. Nie wiesz, co wybrać? Skorzystaj z cateringu dietetycznego. Katowice to miejsce, gdzie znajdziesz firmy, które zajmują się dostarczaniem gotowych posiłków pod drzwi. To wygodna opcja, zwłaszcza dla zabieganych osób.

Dzięki diecie pudełkowej z Katowic nie będziesz musiał martwić się o zakupy, przygotowywanie i gotowanie zbilansowanych posiłków. Gotowe dania oznaczają także mniej czasu spędzonego przy kuchence, co z pewnością docenisz w upalne dni.

Choć mniejszy apetyt latem to normalny stan, który mija, nawet podczas upałów trzeba jeść, aby być zdrowym. Zadbaj o lekką dietę, a przetrwasz ten trudny czas bez przykrych konsekwencji. Sprawdź ofertę LightBox oferującą diety FLEX – dietę pudełkową z wyborem posiłków na stronie https://www.lightbox.pl/.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *